...

Zadzwoń: +48 535 283 955

Przy zakupie powyżej 150zł dostawa do paczkomatu za darmo 

Pow. 150 PLN – Paczkomat GRATIS!Kolory Yenn PRO

Jak czyścić pędzelki do zdobień?

Pędzle są ważnym wyposażeniem salonu kosmetycznego, jak wiadomo bez dobrego i precyzyjnego włosia nic nie zmalujemy. Dlatego powinniśmy wybierać dobrej jakości pędzle oraz odpowiednio je pielęgnować, a jak to zrobić przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Pędzle będą nas kochać jeśli my będziemy kochać je, więc postarajmy się o odpowiednią ich pielęgnacje. Idealnym wyborem do precyzyjnych i cienkich prac będzie pędzel sowi szpon. Włos w pędzlu może być syntetyczny, naturalny lub mieszany. Te wszystkie rodzaje łączy jeden wspólny mianownik, nie lubią CLEANERA! Tak, wszyscy wycierają pędzle w cleaner, a powoduje to ich prawie natychmiastową śmierć. W czym zatem wycierać pędzel?

Najlepszą metodą jest wycieranie ich w czysty wacik i ewentualna kąpiel w bazie. Którą można wykonywać po każdym użyciu lub gdy tego potrzebują. Pędzel który pomaga usunąć mi niedoskonałości z wzorów oraz do szerszych zdobień to pędzel kruczy dziób. Jak poprawnie wyczyścić pędzel w bazie? Wyłóż produkt na podstawkę i “wypłucz” w niej pędzel, następnie nadmiar wytrzyj w suchy wacik. <video>

Nie zapominaj o poprawnym przechowywaniu pędzli z dala od promieni słonecznych i UV z lampy, ponieważ produkt hybrydowy lub żelowy utwardzi się na włosiu co może spowodować jego nieodwracalne uszkodzenie. Najlepszym kompanem do malowania cienkich, precyzyjnych lub geometrycznych lini jest pędzel koci wąs.

A co gdy pędzel już jest zniszczony i wygląda jak miotła? Dobrym sposobem jest sauna w gorącej parze wodnej i ponowne formowanie kształtu pędzla, jest spora szansa że włos się odkształci i wróci do poprzedniego wyglądu. Pamiętaj że nowe pędzle mają na sobie ochronną warstwę kleju którą przed pierwszym użyciem należy wykruszyć. <video>

Mam nadzieje że ten wpis był dla Ciebie pomocny, jeśli masz chwilkę zostaw po sobie komentarz <3

Po następnego wpisuj Honorata 🙂

Film z pielęgnacją pędzli znajdziesz w zakładce Video oraz na naszych mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Powyżej 150zł do paczkomatu

Wysyłka 24h

Otulona pięknym zapachem

Wygodne zwroty

Nawet do 30 dni

100% Bezpieczne Zakupy

Płatności Przelewy24.pl