...

Zadzwoń: +48 535 283 955

Przy zakupie powyżej 150zł dostawa do paczkomatu za darmo 

Pow. 150 PLN – Paczkomat GRATIS!Kolory Yenn PRO

Cążki — co musisz o nich wiedzieć? 

Jednymi z podstawowych narzędzi wykorzystywanych podczas robienia paznokci są cążki. I chociaż wyglądają dość niepozornie, to ich używanie wymaga odrobiny wprawy. Dlatego, warto zdecydować się na taki model, który jest dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika czy użytkowniczki, żeby zadbać o komfort pracy. Dowiedz się na co, oprócz designu, zwrócić uwagę, wybierając nowe cążki!

Cążki — co to takiego i po co? 

Czym są cążki? To nic innego jak specjalne nożyczki do przycinania skórek czy paznokci. Dostępne są w każdej drogerii czy dobrej hurtowni kosmetycznej, jak yenn.eu, i mogą różnić się od siebie ceną czy rozmiarami. Najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia mechaniczne i łatwej w czyszczeniu, i to właśnie na nie najlepiej się decydować, jeśli zależy nam na trwałości artykułu. Mogą być stosowane zarówno do paznokci jak i skórek, ale do każdej z tych czynności na rynku dostępne są inne rodzaje — nie da się tym samym modelem, jednocześnie dobrze przycinać paznokci i dokładnie wycinać skórek. 

Cążki do skórek 5mm

Cążki do skórek wyróżniają się dużą precyzją, a to za sprawą ich unikalnej konstrukcji — wysokiej jakości krótkie ostrza, umożliwiają płynne manewrowanie i opracowanie paznokci podczas wykonywania mani- i pedicure. Ich zaletą są też długie rączki umieszczone na łączniku ze sprężyną lub blaszką, dzięki czemu rękojeść dobrze leży w dłoni i łatwo jest nią pracować pod różnymi kątami nawet w trudniej dostępnych miejscach. Najczęściej stosuje się modele o długości ostrzy od 3 do 8 mm. 

Podczas manicure i pedicure cążki wykorzystywane są do wycinania skórek lub skracania paznokci. Przydają się w codziennej pielęgnacji, każdemu. Najlepiej jednak przed zaczęciem pracy, dowiedzieć się, jak używać cążek, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Z reguły, czubki nożyczek są na tyle ostre, że łatwo jest uszkodzić skórkę, szczególnie podczas nieprawidłowej obsługi narzędzia. Jeśli tak się jednak stanie, to polecamy puder zapobiegający krwawieniu „Nick Safe”. Wystarczy posypać ranę i poczekać chwilę, żeby bez obaw kontynuować pracę. 

Kupując cążki, zwróć uwagę, czy sprężyna chodzi płynnie, ale nie zbyt lekko/luźno. Musi Ci się nimi dobrze pracować, więc jeśli możesz, to przed wykonaniem transakcji weź je w dłoń i zamarkuj ruch. Ostrza muszą się stykać na ich całej długości, a rękojeść być ergonomiczna. Nie mogą być wygięte, porysowane czy wyszczerbione. 

Patyczki różane

Jak prawidłowo używać cążek do skórek? 

Pamiętaj, że przed każdym użyciem konieczne jest zdezynfekowanie narzędzi. 

Przed przystąpieniem do wycinania, przygotuj do tego skórki. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z Removera do skórek od Yenn Pro, dzięki któremu będą one łatwiej się podważać. Jeśli jeszcze nie masz tego preparatu, to warto zamoczyć dłoń w ciepłej wodzie na kilka minut. Od płytki paznokcia skórkę najlepiej usunąć za pomocą drewnianego patyczka albo metalowego radełka

Możesz też opracować płytkę paznokci, używając frezarki i korzystając z frezów idealnych do skórek, a resztki, które zostały wyrównać cążkami. To szybkie i dobre rozwiązanie, jeżeli lubisz pracować za pomocą urządzeń elektrycznych i masz wprawę. W innym wypadku warto nad tym popracować, żeby zaoszczędzić na czasie podczas robienia manicure. 

Za pomocą frezów, skórki możesz zarówno podnieść i odsunąć od płytki, jak i całkowicie usunąć. Jak jeszcze wykorzystać frezarkę, możesz przeczytać w naszym poprzednim artykule

frezy do paznokci

Przy pomocy cążków usuwamy tylko martwą część naskórka. Uważaj, żeby nie wyciąć zbyt dużo i nie uszkodzić okolic paznokcia, bo miejsca te są bardzo wrażliwe i może to generować dyskomfort, a nawet prowadzić do wrastania skórek. 

Stosuj płynne i pewne ruchy. Pamiętaj, że cążki mają ciąć skórkę, a nie ją rwać, więc ostrza muszą być wystarczająco ostre i skierowane pod odpowiednim kątem. Wykorzystuj do cięcia ich całą powierzchni, a nie tylko czubek. Staraj się nie naciskać zbyt mocno w okolicy wału paznokciowego, raczej próbuj delikatnie przytrzymać palec drugą ręką, żeby łatwiej wycinało się martwy naskórek z boków. Pracuj dokładnie i bez pośpiechu, żeby uniknąć uszkodzenia skóry. 

Dostępne na rynku cążki mogą różnić się od siebie materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem, długością ostrzy czy rękojeści. Najlepiej wybrać produkt wysokiej jakości, żeby móc korzystać z niego wielokrotnie przez długi czas. Cała reszta jest w dużej mierze  kwestią indywidualną i zależną od rodzaju pracy, jaką będziemy nimi wykonać, np. czy będzie to manicure, czy pedicure. Dobrze, jeśli narzędzia mają dopasowane etui, żeby łatwiej było je przechowywać bez ryzyka zniszczenia lub zamoczenia, co może prowadzić do korozji. Bardzo ważne jest też, żeby cążki nie upadły, bo po takim incydencie mechanizm i ostrze będą rozregulowane i niestety, wtedy najkorzystniej jest kupić nowe, jeśli zależy nam na precyzji i ergonomii. 

Po zakończonym procesie pielęgnacyjnym, na skórki warto nałożyć oliwkę lub krem nawilżający, żeby efekty były jeszcze lepsze. 

Cążki do skórek

Cążki — precyzyjne narzędzie do usuwania skórek 

W trakcie robienia manicure czy pedicure cążki są jednym z ważniejszych narzędzi, pozwalającym na dokładne przygotowanie paznokci do malowania. Wycinanie skórek wpływa na higienę i estetykę dłoni, więc powinno być wykonywane regularnie — nieważne czy w salonie, czy w domowych warunkach. Nawet jeśli opracowujesz skórki w większości frezarką, to warto mieć pod ręką dobrej jakości cążki, żeby dokończyć pracę i dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Zainwestuj w dobre akcesoria, żeby korzystać z nich przez długi czas — wysokiej jakości produkty znajdziesz w sklepie internetowym yenn.eu. Wybierz model, którym będzie Ci się wygodnie pracować i ciesz się pięknymi oraz zadbanymi dłońmi i stopami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Powyżej 150zł do paczkomatu

Wysyłka 24h

Otulona pięknym zapachem

Wygodne zwroty

Nawet do 30 dni

100% Bezpieczne Zakupy

Płatności Przelewy24.pl